MİKRO FLY

Mikro FLY

Mikro Fly ile Verimliliğinizi ve Karlılığınızı Artırın

Siz de iş süreçlerini verimli ve karlı bir şekilde yönetmek, zamandan ve maliyetten tasarruf etmek, analizler ve veriler ışığında doğru kararlar alıp rekabette öne çıkmak, en büyük olmak istiyorsanız Mikro Fly tam size göre.

Mikro Fly ile tüm iş süreçlerinizi tek bir platform üzerinden uçtan uca yönetebilir, faaliyet gösterdiğiniz sektörün ihtiyaçlarına göre kolaylıkla özelleştirebilir ve hızlıca canlı kullanıma geçebilirsiniz.

E-Devlet uygulamalarının tek bir çatı altında entegre edilebildiği Mikro Fly’da Mikro Asistan Güncelleme Hizmeti ile de mevzuat değişikliklerine kolayca adapte olursunuz.

Ayrıca Mikro Fly ile para, iş gücü ve ekipman gibi her türlü kaynağınızı kolaylıkla planlayıp, iş süreçlerinin kontrolünü kolayca sağlayabilirsiniz.

Mikro Fly'ı Kimler Tercih etmeli?

• Ağırlıklı olarak çalışan sayısı 50 ve üzeri olan büyük ve orta ölçekli işletmeler
• Kurumsal yapısını daha ileri noktaya taşımak ve rekabette öne geçmek isteyen işletmeler
• Üretim yönetiminde detaylı fiili maliyet takibi yaparak rekabette öne çıkmak isteyen işletmeler
• UFRS ve enflasyon muhasebesine uyum sağlamak isteyen işletmeler

Bir Bakışta Mikro Fly

• İhtiyaçlara uygun şekilde özelleştirilebilir.
• İşletme yönetimi çözümleri ile işletme büyüdükçe ürüne ek fonksiyonlar eklenebilir.
• Perakende, akaryakıt, iş makinesi kiralama ve dayanıklı tüketim malları sektörlerinin ihtiyaçlarına göre çözümler ürüne eklenebilir.
• E-Dönüşüm çözümleri ile e-Devlet uygulamalarına kolay geçiş yapılabilir.
• Entegrasyon çözümleri ile işletmenin kullandığı diğer ticari yazılımlar ile kolay entegrasyon sağlanabilir.
• Eş zamanlı kullanıcı sayısı kadar ek kullanıcı ücretlendirilir.
• İster tek seferde ister kiralayarak ürüne sahip olunabilir.

Mikro Fly ile Üretiminiz Kontrol Altında!

• İleri seviye üretim yönetimi çözümü sayesinde de üretim planlama ve izleme, üretim rota planlama, tarih bazında tedarik planlama ve izleme, sonlu kapasite kaynak planlama ve fiili maliyetlendirme yetenekleri ile üretim takibinizi en ince ayrıntısına kadar yapabilirsiniz.


Ana Paket

Mikro Fly'ın ana paketi ile aşağıdaki çözümlerin hepsinden faydalanabilirsiniz.

Stok/Ürün Yönetimi

Mikro Fly'ın Stok/Ürün Yönetimi çözümü alım-satım yaptığınız tüm ürün ve hizmetleri ve onlarla ilgili evrakları sisteme tanıtıp listelemenizi, stok durumu, değer ve hareket raporları almanızı sağlar. Stoklarınızı parti-lot, seri no, ana grup, alt grup, ana sağlayıcı, üretici, reyon, ambalaj, marka, sektör vb. ayrıntılara göre analiz etmenizi de sağlayan Stok/Ürün Yönetimi ile ayrıca stok minimum seviye, sipariş ve hedef seviyelerine bağlı ihtiyaçlarınızı belirleyebilirsiniz.

Stok Takip Programı


Stok Takibinin Önemi

Şirketiniz için en önemli maliyet kalemlerinden biri de stoktur. Belli bir ürünün stokları ihtiyaç duyduğunuzda elinizde bulunmazsa ya da bu ürün gereğinden fazla depo edilmişse, işletmenizin harcamaları artar. Bu yüzden bir yandan müşteri taleplerini karşılarken bir yandan da stok maliyetlerinizi mümkün olduğunca düşük tutmayı hedeflersiniz. Çünkü, stok ve üretim maliyetlerinizi minimuma indirerek işletmenizin kârlılığını artırabilirsiniz. Peki bunu nasıl yaparsınız? Tabii ki etkili bir stok ve depo yönetimi programı ile.

Stok ve depo yönetimi programları ne işe yarar?

Sağlıklı bir stok ve depo yönetimi ile hem işletmenize planlama için güvenilir bilgi sağlarsınız, hem de üretimden sevkiyata kadar tüm süreçlerinizi optimize edersiniz. Bu sayede rekabette de güçlenirsiniz. Bu süreçte tedarikçi yönetimi programı ve müşteri yönetimi programından yardım alabilirsiniz.

Mikro Yazılım ile etkili stok yönetimi

Yanlış hesaplanan stok maliyetleri, stok hataları ya da kaybolan ürünler işletmenize zarar verir. Bu yüzden stok yönetiminde, deponun bulunduğu yer, raf ve barkod sistemleri, envanter yönetimi kadar kullandığınız online stok yönetimi programı da önemlidir.

Mikro Yazılım'ın şirketinizin büyüklüğüne ve ihtiyacına göre seçebileceğiniz online çözümleri ile siz de etkili bir stok yönetimiyapabilirsiniz. İşini büyütmek isteyen esnaf ve serbest meslek sahiplerine uygun Mikro Run'ın  Stok / Ürün ve Hizmet Yönetimimodülü ile ürünlerinizi sisteme tanımlayarak stoklarınızı birim, fiyat ve miktarına ya da dilediğiniz başka faktörlere göre gruplayabilirsiniz. İstediğinizde anlık ya da geçmişe yönelik raporlar alarak satın almanızı daha etkili yaparsınız.

KOBİ'lerin tercihi Mikro Jump ve büyük işletmelerin çözüm ortağı Mikro Fly'ın ana paketinde bulunan Stok/Ürün Yönetimi modülü ile ise Mikro Run ile yapabildiklerinize ek olarak stoklarınıza minimum, sipariş ve hedef seviyeleri belirleyebilir, bunlara bağlı olarak ihtiyaç tanımlayıp satın alma yapabilirsiniz. Ayrıca, stok seviyeleriniz ve ihtiyaçlarınızın detaylı analizini alabilir, malzeme ihtiyaç planları oluşturabilir ve hizmet satış sözleşmeleri ile dönemlere yayılan hizmet gelirlerini takip edebilirsiniz.

Ürün Yönetimi Programı

Neden ürün yönetimi yapmalısınız?

Kaynaklarınızı etkin biçimde planlamak, maliyet ve zamandan tasarruf etmek, kârlılığınızı yükseltmek ve tüm bunları yaparken ürün ve hizmet kalitenizi korumak istiyorsanız iyi bir ürün yönetimine ihtiyacınız var demektir.

Ürün yönetimi programları ile neler yapabilirsiniz?

Organizasyonunuzdaki tüm materyalleri, insan kaynağını, makine ve iş gücünü değerlendirerek talep edilen ürünü, doğru zaman ve istenen kalitede, katma değeri yüksek olarak üretebilmeniz için öncelikle üretim hedeflerinizi belirlemelisiniz. Ardından bu hedeflere göre plan yapmalı, hedeflerden sapma olup olmadığının kontrolünü de sağlayarak üretimi gerçekleştirmelisiniz. Üretimin, stokların, maliyetin ve kalitenin denetimini sağlayan bu kontrol ve koordinasyonu yapmanın en etkili yolu bir online üretim yönetimi programı kullanmaktır.

Etkili bir üretim yönetimi programı ile yalnızca stoklarınızın durumunu ve müşteri taleplerini takip etmekle kalmaz aynı zamanda de ürünlerin lojistiğine dair ayrıntıları da tek bir sistem üzerinden takip edersiniz. Bu sayede hem üretiminiz hızlanır hem de daha işleriniz daha pratik biçimde ilerler.

Mikro ile etkili ürün yönetimi

Mikro'nun her ölçekten şirkete uygun özel yazılımları ile etkin bir ürün yönetimi yapabilirsiniz.

Eğer al-sat yapıyorsanız;

Esnaf, serbest meslek sahibi ve diğer küçük ölçekli işletmelere özel Mikro Run'ın ve Stok/Ürün ve Hizmet Yönetimi modülü ile tüm ürün ve hizmetlerinizi sisteme tanımlayabilirsiniz. Stoklarınızın palet, çuval, kilo, adet gibi birimlerini, fiyatını, dönem başı miktarını ve barkodunu da sisteme ekleyerek hepsini belirli ana ve alt gruplara ayırabilirsiniz. Dilerseniz anlık dilerseniz geçmişe yönelik raporlar alarak daha doğru satın alma yapabilirsiniz. Satış yönetimi programı ile tüm süreci tamamlayabilirsiniz.

Mikro'nun büyümek isteyen KOBİ'lere özel çözümü Mikro Jump'ın Stok/Ürün ve Hizmet Yönetimi modülü ile ise stoklarınızı parti-lot, seri no, ana grup, alt grup, tedarikçi, üretici, reyon, ambalaj, marka, sektör gibi kırılımlara göre tanımlayıp analiz edebilirsiniz. Stoklarınıza minimum ve hedef seviye de belirlemenize olanak sağlayan Mikro Jump ile hizmet satış sözleşmeleriniz ile dönemlere yayılan hizmet gelirlerinizi de etkin biçimde izleyebilirsiniz.

Büyük işletmelerin tercihi Mikro Fly'ın ana paketindeki Stok ve Ürün Yönetimi modülü ile ise Mikro Jump ile yapabildiklerinize ek olarak alım, satım yaptığınız ürün ve hizmetleri ve onlarla ilgili evrakı sisteme tanıtabilir, bunların stok durum, değer ve hareketleriyle ilgili detaylı raporlar alabilirsiniz.

Eğer üretim yapıyorsanız;

Mikro Jump'ın Temel Üretim Yönetimi modülü ile üretiminizin tüm aşamalarını kolayca planlayıp takip edebilirsiniz. Ürün tanıtım, sarfiyat ve iş emri tanımlayabilir, malzeme ihtiyaç planları oluşturabilirsiniz. Ayrıca, üretim ve fason hareketleri ve sonrasında oluşan standart maliyetleri değerlendirerek doğru fiyatlandırma yapabilirsiniz. Bununla birlikte kullanacağınız depo yönetimi programı ile tüm süreci yönetebilirsiniz.

Mikro Fly'ın İleri Seviye Üretim Yönetimi modülü ile ise üretim planlama ve izleme, üretim rota planlama, tarih bazında tedarik planlama ve izleme, sonlu kapasite kaynak planlama ve fiili maliyetlendirme yetenekleri ile üretim takibinizi en ince ayrıntısına kadar yapabilirsiniz. Böylece üretimde toplam kalite yönetimi ile sağlıklı büyür, küresel pazarda rekabet edebilirsiniz.


Hizmet ve Masraf Yönetimi

Dilediğiniz adette masraf, gelir merkezi ve gelir-gider kalemi tanımlamanızı sağlayan bu çözümle, hizmet satış sözleşmeleriniz ile dönemlere yayılan hizmet gelirlerinizi de zahmetsizce takip edebilirsiniz.

Gelir - Gider Programı

Neden gelir-gider yönetimi yapmalısınız?

Tahsilat ve ödeme gibi hayati konular bazen küçücük bir hatayı bile kaldırmaz ve beklenmedik sorunlara dönüşerek işletmenizin geleceğini tehlikeye atabilir. Büyük hayaller kurup uzunca zaman emek vererek, her bir adımını ince ince hesaplayarak kurduğunuz şirketinizi her koşulda korumalısınız. Bunun için gelir ve giderlerinizi aktif olarak takip etmeli, paranızı da etkin biçimde muhasebe programında takip etmelisiniz.

Gelir-gider programlarıyla neler yapabilirsiniz?

İşletmenizin nakit akışını kontrol altında tutarak kârlılık seviyenizi yükseltmeyi hedefliyorsanız online gelir-gider programları kullanarak hatasız, hızlı ve verimli bir hesap takibi yapabilirsiniz. Böylece, rekabet koşullarının her geçen gün güçleştiği bir ortamda bir yandan kârlılığınızı sürdürebilir, bir yandan da yeni yatırımlar yaparak işletmenizi büyütebilirsiniz.

Mikro Yazılım ile etkin gelir-gider takibi

Mikro Yazılım'ın ticari iş süreçlerinizi ve finansal operasyonlarınızı etkili biçimde yönetmenizi sağlayacak gelir-gider programlarıile zamandan ve maliyetten tasarruf edebilir, işletmenizin geleceğini ilgilendiren kritik kararları daha kolay verebilirsiniz.

Mikro Yazılım'ın küçük işletmelere özel çözümü Mikro Run'ın Gider ve Parasal Hareketlerin Yönetimi modülü ile ödeme ve tahsilatlarınızı izleyebilir, tanımladığınız banka bilgileri ile hesaplarınızı anlık olarak takip edebilir, çek ve senetlerinizin durumunu görüntüleyebilirsiniz. Böylece ne kadar nakdiniz olduğunu bilir, ödeme ve tahsilat programınızı buna göre yapabilirsiniz.

KOBİ'lerin tercihi Mikro Jump'ın ve büyük işletmelerin çözüm ortağı Mikro Fly'ın ana paketinde bulunan Finans Yönetimi modülü ile ise finansal durumunuzu ve nakit akışınızı bir bakışta görür, işletmenizin geleceğini ilgilendiren kritik kararları daha hızlı alabilirsiniz. Ayrıca finans yönetimi programı ile banka kredileri takibi ile kullandığınız spot, rotatif ve tüketici kredisi modeli sözleşmelerini kaydedip ödemelerinizi zamanında yapabilirsiniz. Böylece tüm menkul varlıklarınızı etkili şekilde yönetebilirsiniz.Satın Alma ve Tedarikçi Yönetimi

Satın alma, teklif yönetimi, sipariş ve irsaliye-fatura süreçlerinizi verimli biçimde yönetmenizi sağlayan Satın Alma ve Tedarikçi Yönetimi ile satın alma tekliflerinizi de kolayca karşılaştırıp analiz edebilirsiniz. Ayrıca yaptığınız anlaşmaların sipariş, irsaliye, ve fatura uyumunu da denetleyebilirsiniz.

Satın Alma Yönetimi

Satış ve Müşteri Yönetimi

Tekliften siparişe kadar tüm rezervasyon, lojistik, sevkiyat ve faturalama işlemlerinizi kolayca gerçekleştirmenizi sağlayan Satış ve Müşteri Yönetimi çözümü ile hedef gerçekleştirme, kampanya-promosyon verimlilik ve satış ekibi performans analizleri de yapabilirisiniz. Ayrıca müşteri risk limit bilgilerine göre onaylı iş akışları oluşturabilir, işletmenizin gelecek hedeflerini kârlı biçimde belirleyebilirsiniz.

Satış Yönetim Programı

Satış yönetimi neden önemlidir?

İşletmenizin pazarlama faaliyetlerinin ürün ve hizmet tanıtımından sonra gelen, müşteri görüşmelerinin teklife, tekliflerin ise siparişe döndüğü aşama olan satış, yönetimine azami önem göstermeniz gereken süreçlerin başında geliyor.

İşletmenize para akışı sağlayan ana fonksiyon olan satış, yalnızca maddi kaynak yarattığı için değil, aynı zamanda müşteri memnuniyeti oluşturma yolunda birçok veri elde etmenizi sağladığı için de çok önemlidir. Zira satış verileri doğru şekilde analiz edilirse bu üretimi geliştirip rekabet elinizi de kuvvetlendirmenizi sağlar.

Satış yönetimi programları ne işe yarar?

Görüşme ve siparişle başlayan satış süreci, beklentilerini karşılayacak bir ürün veya hizmet sunumuyla devam eder. Tüm bu aşamaların bütünlük içinde ilerlemesi, elde ettiğiniz sonuçları toplayıp raporlayabilmeniz, ekiplerinizin performansını kontrol edebilmeniz ve tekliften kasaya dek müşteri yönetiminin her aşamasını hızlı ve kolayca yönetebilmeniz için iyi bir satış yönetimi programına ihtiyacınız var. Satış sürecini ürün yönetimi programı ve müşteri takip programı ile tamamlayabilirsiniz.

Mikro Yazılım ile etkin satış yönetimi

Mikro Yazılım'ın esnaf ve serbest meslek sahiplerine özel çözümü Mikro Run'ın Satış ve Müşteri Yönetimi modülü ile satış ve müşterilerinizi sisteme tanımlayabilir, satış irsaliyesi düzenleyebilir, bu irsaliyeleri tek tuşla faturaya dönüştürebilirsiniz. Ayrıca, belirlediğiniz zaman aralıklarında raporlar alarak satışlarınızın durumunu analiz edip satış taktiklerinizi geliştirebilirsiniz.

KOBİ'lerin tercihi Mikro Jump ve büyük işletmelere özel yazılım Mikro Fly'ın ana paketinde bulunan Satış ve Müşteri Yönetimi özelliği ile ise satışlarınızı tekliften siparişe kadar tüm aşamalarda zahmetsizce yönetirsiniz. Müşterilerinize risk limitleri tanımlayabilir, onay süreçleri içeren iş akışları oluşturabilirsiniz. Ayrıca hedef gerçekleştirme, kampanya-promosyon verimlilik ve satış ekibi performans analizleri yaparak gelecek hedeflerinizi en kârlı şekilde belirleyebilirsiniz.


Finans Yönetimi

Mikro Fly'ın sunduğu banka entegrasyonu ile tüm finansal süreçlerinizi zamandan tasarruf ederek kolayca yönetebilirsiniz. Ödeme ve alacak operasyonlarınızı verimli biçimde planlayabilir, anlık nakit akışı takibi ile bütçeleme ve raporlama gibi özelliklerle işletmenizin geleceğine yönelik kararları daha etkin biçimde alabilirsiniz.  Eğer birden fazla şirkete sahipseniz, nakit akışınızı konsolide olarak takip edebilirsiniz. Mikro Fly'ın Finans Yönetimi Çözümü, kullanmakta olduğunuz spot, rotatif ve tüketici kredisi modeli sözleşmelerini de kaydetmenizi sağlar.

Neden finans yönetimi programı kullanmalısınız?

Hesap ve nakdiniz ile nakit akışınızı izlemek, cari hesaplarınızı anlık olarak takip etmek, müşteri ve tedarikçilerinizin durumunu görmek ve tüm mali işlemlerinizi kontrol altında tutmak için etkili bir finans yönetimine ihtiyacınız var. Tüm bu işlemleri personel hatasını minimize ederek, veri güvenliği sağlayarak ve yaptıklarınızı analiz etmenizi sağlayan raporlar alarak yapmak istiyorsanız finans yönetiminizi online programlarla gerçekleştirebilirsiniz.

Finans yönetimi çözümlerinin sunduğu modüller ile şirketinizin tahsilat, ödeme ve diğer tüm mali işlemlerini anlık olarak takip edebilirsiniz. Programınıza tanımladığınız banka bilgileri sayesinde hesaplarınızı da izleyebilir ayrıca çek ve senet takibi yapabilirsiniz. Bu sayede gelir ve giderlerinizi daima kontrol altında tutarsınız. Finans yönetimi programları verilerinizi de güvenle saklar ve onlara dilediğiniz zaman dilediğiniz cihazdan erişmenizi sağlar.

Mikro Yazılım ile etkili finans yönetimi

Mikro Yazılım'ın küçük işletmelere özel çözümü Mikro Run'ın Gider ve Parasal Hareketlerin Yönetimi modülü ile ödeme ve tahsilatlarınızı izleyebilir, tanımladığınız banka bilgileri ile hesaplarınızı anlık olarak takip edebilir, çek ve senetlerinizin durumunu görüntüleyebilirsiniz. Böylece ne kadar nakdiniz olduğunu bilir, ödeme ve tahsilat programınızı buna göre yapabilirsiniz.

KOBİ'lerin tercihi Mikro Jump'ın ve büyük işletmelerin çözüm ortağı Mikro Fly'ın ana paketinde bulunan Finans Yönetimi modülü ile ise finansal durumunuzu ve nakit akışınızı bir bakışta görür, işletmenizin geleceğini ilgilendiren kritik kararları daha hızlı alabilirsiniz. Ayrıca banka kredileri takibi ile kullandığınız spot, rotatif ve tüketici kredisi modeli sözleşmelerini kaydedip ödemelerinizi zamanında yapabilirsiniz. Böylece tüm menkul varlıklarınızı etkili şekilde yönetebilirsiniz. Muhasebe programı ile birlikte kullanarak tüm finansal süreçleri kolayca takip edebilirsiniz.


Bütçe Yönetimi

Bütçe Yönetimi çözümü ile bütün birimlerinize ait ayrıntılı bütçe planlamaları yapabilir, satış, satın alma ve masraflarınızı etkin biçimde takip edebilirsiniz. Ayrıca hedeflediğiniz ve gerçekleştirdiğiniz bütçe değerlerini de kolayca karşılaştırabilirsiniz.

Neden bütçe yönetimi programı kullanmalısınız?

Günlük operasyonlarınız ve rutin işleriniz tüm vaktinizi alırken bir de bütçe yönetimiyle uğraşmak büyümeye çalışan işletmeler için epey el oyalayıcı olabiliyor. Eğer siz de alacak ve borç takibi yapmakta zorlanıyor, karmaşık Excel tabloları ile sayfaları okunmayan defterler arasında kayboluyorsanız size pratiklik ve hız kazandıracak online bütçe yönetimi programları kullanabilirsiniz.

Bütçe yönetimi programıyla neler yapabilirsiniz?

-Toptan ve perakende satışlarınız ile müşterilerinizi kayıt altına almanızı sağlayan bu programlarla gelir ve giderleriniz ile tahsilat ve ödemelerinizi tek bir platform üzerinde kolayca takip edebilirsiniz.

-Banka hesaplarınızı, çek, senet ve kasa nakdinizi başka yazılım ya da dosyalara ihtiyaç duymadan kayıt altına alıp şirketinizin gelecekteki finansal durumunu görebilirsiniz. Stoklarınızın envanterini miktar ve tutar olarak aynı anda görebilir, maliyet ve satış sonrası kârlılığınızı yönetebilirsiniz.

-Aynı zamanda irsaliye ve fatura da oluşturabilir ve bunları ister kağıt ister dijital formatta düzenleyebilirsiniz.

-Mikro Yazılım’ın e-fatura çözüm ortağıyla birlikte fatura gönderme, alma, saklama, görüntüleme işlemlerini elektronik ortamda yapabilirsiniz.

Mikro Yazılım ile etkili bütçe yönetimi

Mikro Yazılım'ın KOBİ'lere ve büyük işletmelere özel çözümleri Mikro Jump ve Mikro Fly ile de etkin bir bütçe yönetimi yapabilirsiniz. Mikro Jump'ın ana paketindeki Bütçe Yönetimi modülü ile tüm birimleriniz için ayrıntılı bütçeler oluşturabilir, bu sayede daha planlı büyüyebilirsiniz. Ayrıca hedeflenen ve gerçekleşen bütçe değerlerinizi karşılaştırarak işlerin planladığınız gibi gitmemesi halinde tam vaktinde önlem alabilirsiniz.

Mikro Fly'ın ana paketindeki Bütçe Yönetimi modülü ile de detaylı bütçe planlamaları yapabilirsiniz. Ayrıca Mikro Fly ile hedeflenen ve gerçekleşen bütçe değerlerinin karşılaştırmasını yapabilir, her zaman bir adım önde olursunuz.

Genel ve Sabit Kıymetler Muhasebesi Yönetimi

Mikro Fly'ın tüm sistemle entegre çalışan genel muhasebe yönetimi sayesinde, muhasebe departmanınızın iş yükünü hafifletebilirsiniz. Defter, mizan, bilanço, mali tablolar, yıllık bildirim ve beyannamelerinizi zahmetsizce oluşturup sabit kıymetlerinizi tanımlayabilir, onların zimmet yerlerini belirleyebilir ve faydalı ömür ile finansal sözleşmelerine dair tanımlamalar yapabilirsiniz. Amortisman ve yeniden değerleme meblağlarını muhasebeleştirmenizi sağlayan çözüm enflasyon düzeltmesi muhasebe uyarlamalarına dair ayrıntılı raporlar da sunar.

Muhasebe Programı

Neden muhasebe programı kullanmalısınız?

Bin bir emekle kurduğunuz işletmenizin sağlıklı biçimde büyümeye devam etmesi için hem kurumsal kaynaklarınızı etkin biçimde planlamalı hem de iş akışınızın sorunsuz şekilde gerçekleştiğinden emin olmalısınız. Bu yüzden sizinle kurumsal bir iş ortağı gibi çalışıp işlerinizi uçtan uca takip etmenizi sağlayan etkili muhasebe programlarıkullanmalısınız.

Muhasebe programları ile neler yapılabilir?

Muhasebe programları ile finansal durumunuzu aktif olarak takip edersiniz. Kaydettiğiniz müşteri ve fatura bilgileri sayesinde yaklaşan ödeme ve tahsilat günlerinizi kolayca görüntüler, tatsız sürprizleri meydana gelmeden engellersiniz. Hızlıca e-fatura veya e-arşiv faturaları hazırlayabilir, kasa nakdinizi ve banka hesaplarınızı izler, çek ve senetlerinizi takip edersiniz. Stok ve depo yönetimi yapabilir, maliyetlerinizi ve satış sonrası kârlılığınızı kontrol edebilirsiniz. MikroX ön muhasebe programı ile birlikte tüm muhasebe takibini yapabilirsiniz.

İşiniz için doğru muhasebe programları Mikro Yazılım'da

-Mikro'nun her ölçekten şirkete uygun özel yazılımları ile şirketinizin finansal operasyonlarını kolayca ve zamandan tasarruf ederek yönetebilirsiniz.

-Mikro'nun ihtiyaçlarınıza uygun olarak şekillenen yazılımlarından birini seçerek muhasebe süreçlerinizi optimize edebilir ve bu sayede kârlılığınızı artırabilirsiniz.

-Mikro Yazılım'ın muhasebe çözümleri ile kullanmayacağınız özellikler için ek bir ücret ödemez, ihtiyacınız olduğunda kullandığınız programın ek çözümlerinden alabilir ya da bir üst programa fiyat avantajıyla geçebilirsiniz.

Mikro'nun orta ölçekli işletmelere özel çözümü Mikro Jump'ın İşletme Yönetimi Çözümleri paketindeki Genel ve Sabit Kıymetler Muhasebesi Yönetimi modülü ve büyük hedefleri olan büyük işletmelerin tercihi Mikro Fly'ın ana paketindeki aynı isimli modül ile muhasebenizi etkin biçimde yönetebilirsiniz. Her iki modülle de defter, mizan, bilanço, mali tablolar, yıllık bildirim ve beyannamelerinizi kolayca oluşturabilir, işletmenizin tüm sabit kıymetlerini sisteme kaydederek zimmet yerlerini belirleyebilir, faydalı ömür tanımlarını, finansal sözleşmelerle ilgili tanımlamalarını yapabilirsiniz. Jump ile amortisman ve yeniden değerleme meblağlarını muhasebeleştirip enflasyon düzeltmesi ve muhasebe uyarlamalarıyla ilgili detaylı raporlar alabilir, tüm ticari program ihtiyaçlarınızı çözümleyebilirsiniz.

Personel Yönetimi

Personel Yönetimi çözümü, SGK'ya bağlı tüm iş yerlerinizin ve her statüden personelinizin kolayca yönetmenizi yapmanızı sağlar. Muhasebe bağlantısı, iş kolu, iş yeri, departman, kişi ve zaman bazında parametrik bölümlendirmeler yapabilir, çalışanlarınızı sicil kartlarından puantaj işlemlerine, borç ve devir tanımlamalarından izin kartlarına kadar tüm ayrıntılarda zahmetsizce takip edebilirsiniz. Ayrıca e-bildirgeyi Mikro Fly üzerinden, başka hiçbir ek yazılıma ihtiyaç duymadan SGK’nin sistemine gönderebilirsiniz.

İK Programı ve Yazılımı

Dijital insan kaynakları yönetimi

Bilgi teknolojilerinin altın çağında yaşıyoruz. Böyle bir dönemde neden işletmemizi ileriye taşıyacak teknolojilerden faydalanmayasınız? ERP programı ile işletmenizi tek bir platform üzerinden yönetebilirsiniz. Dünyanın her yerinden erişebileceğiniz personel yönetimi yazılımları ile şirketinizin en önemli kaynağı olan insan kaynaklarını dijital bir ortama taşıyarak İK'yı ilgilendiren tüm süreçlerinizi kolaylıkla yönetebilirsiniz.

İnsan kaynakları yönetimi programlarıyla neler yapabilirsiniz?

-Özlük yönetimi, izin ve mesai yönetimi, zimmet yönetimi, bordro ve eğitim gibi konuların takibini yapabileceğiniz insan kaynakları yönetimi programları, size hem yüksek veri güvenliği sağlar hem de çalışanlarınıza dair sahip olduğunuz tüm bilgileri tek bir platform üzerinden görüntülemenize olanak verir. Muhasebe programı ile de entegreli çalışan ik programı sayesinde şirket işlerini daha kolay takip edebilirsiniz.

-Çalışanlarınıza ait özgeçmiş, iletişim bilgisi, sertifika gibi tüm evrakları da kaydedebileceğiniz bu programlarla maaş hakedişleri hesaplayıp puantaj takibi de yapabilirsiniz.

-Bu programlarla aynı zamanda harcama ve avansları kaydedip takip edebilir, kolayca rapor alabilir, takip ettiğiniz tüm süreçlere dair takvim oluşturabilir ve performans yönetimi yapabilirsiniz.

Mikro Yazılım ile insan kaynakları yönetimi

Eğer 50 ve üzeri çalışanınız varsa hedeflerinize sizinle birlikte uçan Mikro Yazılım çözümü Mikro Fly ile etkin bir insan kaynakları yönetimi yapabilirsiniz. Büyük işletmelerin tercihi Mikro Fly'ın İşletme Yönetimi Çözümleri'nden biri olan İnsan Kaynakları Yönetimi modülü ile çalışanlarınızı işe alımdan işten ayrılana dek izin, performans, kariyer ve eğitim alanlarında takip edebilir, onları bilgi, yetenek ve birikimlerine göre değerlendirebilirsiniz. Mikro Fly ile çalışanlarınızın performanslarını ölçerek onlar için doğru bir kariyer ve eğitim planlaması yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm insan kaynakları yazılım çözümlerini Mikro Fly’da bulabilirsiniz.

Üretim Yönetimi

Mikro Fly'ın Üretim Yönetimi çözümü ile ürün tanıtım, sarfiyat ve iş emri kartları tanımlayabilir, malzeme ihtiyaç planları oluşturabilir, üretim ve fason hareketlerini görüntüleyebilir ve oluşan standart maliyetlerin değerlendirmesini yapabilirsiniz.

Neden ürün yönetimi yapmalısınız?

Kaynaklarınızı etkin biçimde planlamak, maliyet ve zamandan tasarruf etmek, kârlılığınızı yükseltmek ve tüm bunları yaparken ürün ve hizmet kalitenizi korumak istiyorsanız iyi bir ürün yönetimine ihtiyacınız var demektir.

Ürün yönetimi programları ile neler yapabilirsiniz?

Organizasyonunuzdaki tüm materyalleri, insan kaynağını, makine ve iş gücünü değerlendirerek talep edilen ürünü, doğru zaman ve istenen kalitede, katma değeri yüksek olarak üretebilmeniz için öncelikle üretim hedeflerinizi belirlemelisiniz. Ardından bu hedeflere göre plan yapmalı, hedeflerden sapma olup olmadığının kontrolünü de sağlayarak üretimi gerçekleştirmelisiniz. Üretimin, stokların, maliyetin ve kalitenin denetimini sağlayan bu kontrol ve koordinasyonu yapmanın en etkili yolu bir online üretim yönetimi programı kullanmaktır.

Etkili bir üretim yönetimi programı ile yalnızca stoklarınızın durumunu ve müşteri taleplerini takip etmekle kalmaz aynı zamanda de ürünlerin lojistiğine dair ayrıntıları da tek bir sistem üzerinden takip edersiniz. Bu sayede hem üretiminiz hızlanır hem de daha işleriniz daha pratik biçimde ilerler.

Mikro ile etkili ürün yönetimi

Mikro'nun her ölçekten şirkete uygun özel yazılımları ile etkin bir ürün yönetimi yapabilirsiniz.

Eğer al-sat yapıyorsanız

Esnaf, serbest meslek sahibi ve diğer küçük ölçekli işletmelere özel Mikro Run'ın ve Stok/Ürün ve Hizmet Yönetimi modülü ile tüm ürün ve hizmetlerinizi sisteme tanımlayabilirsiniz. Stoklarınızın palet, çuval, kilo, adet gibi birimlerini, fiyatını, dönem başı miktarını ve barkodunu da sisteme ekleyerek hepsini belirli ana ve alt gruplara ayırabilirsiniz. Dilerseniz anlık dilerseniz geçmişe yönelik raporlar alarak daha doğru satın alma yapabilirsiniz. Satış yönetimi programı ile tüm süreci tamamlayabilirsiniz.

Mikro'nun büyümek isteyen KOBİ'lere özel çözümü Mikro Jump'ın Stok/Ürün ve Hizmet Yönetimi modülü ile ise stoklarınızı parti-lot, seri no, ana grup, alt grup, tedarikçi, üretici, reyon, ambalaj, marka, sektör gibi kırılımlara göre tanımlayıp analiz edebilirsiniz. Stoklarınıza minimum ve hedef seviye de belirlemenize olanak sağlayan Mikro Jump ile hizmet satış sözleşmeleriniz ile dönemlere yayılan hizmet gelirlerinizi de etkin biçimde izleyebilirsiniz.

Büyük işletmelerin tercihi Mikro Fly'ın ana paketindeki Stok ve Ürün Yönetimi modülü ile ise Mikro Jump ile yapabildiklerinize ek olarak alım, satım yaptığınız ürün ve hizmetleri ve onlarla ilgili evrakı sisteme tanıtabilir, bunların stok durum, değer ve hareketleriyle ilgili detaylı raporlar alabilirsiniz.

Eğer üretim yapıyorsanız

Mikro Jump'ın Temel Üretim Yönetimi modülü ile üretiminizin tüm aşamalarını kolayca planlayıp takip edebilirsiniz. Ürün tanıtım, sarfiyat ve iş emri tanımlayabilir, malzeme ihtiyaç planları oluşturabilirsiniz. Ayrıca, üretim ve fason hareketleri ve sonrasında oluşan standart maliyetleri değerlendirerek doğru fiyatlandırma yapabilirsiniz. Bununla birlikte kullanacağınız depo yönetimi programı ile tüm süreci yönetebilirsiniz.

Mikro Fly'ın İleri Seviye Üretim Yönetimi modülü ile ise üretim planlama ve izleme, üretim rota planlama, tarih bazında tedarik planlama ve izleme, sonlu kapasite kaynak planlama ve fiili maliyetlendirme yetenekleri ile üretim takibinizi en ince ayrıntısına kadar yapabilirsiniz. Böylece üretimde toplam kalite yönetimi ile sağlıklı büyür, küresel pazarda rekabet edebilirsiniz.

Dış Ticaret Yönetimi

Bu çözüm ithalat ve ihracat süreçlerinizin tüm aşamalarını detaylı biçimde izlemenizi sağlar. İthalat maliyetlerinizi belirlediğiniz kriterlere göre ürünlerinize dağıtabilir, ihracat işlemlerinizi packing list, gümrük çıkış beyannamesi, döviz alış belgesi, menşe şahadetnamesi, A.TR belgesi, EUR.1 dolaşım sertifikası ve form A gibi evrak tanımlamaları da yaparak kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca tüm bu süreçlerin detaylı raporlarını oluşturabilirsiniz.

Karar Destek ve Analiz

Karar Destek Sistemi, verilerinizden hızlı ve zengin raporlar oluşturmanızı sağlar. Bu çözümle verilerinizi dilediğiniz ayrıntıya göre inceleyebilir, mevcut veri küplerini kullanabilir ya da kendi küplerinizi yaratabilirsiniz.

e-Dönüşüm Çözümleri

Mikro Fly'ın e-Dönüşüm çözümleri ile e-fatura, e-arşiv, e-defter, e-mutabakat, e-bordro, e-irsaliye, e-müstahsil ve e-serbest meslek makbuzlarınızı başka hiçbir program ya da entegrasyona gerek kalmadan zahmetsizce düzenleyebilirsiniz.

-e-Fatura Yönetimi

-e-Arşiv Yönetimi

-e-Defter Yönetimi

-e-Mutabakat Yönetimi

-e-Bordro Yönetimi

-e-İrsaliye Yönetimi

-e-Müstahsil Makbuzu Yönetimi

-e-Serbest Meslek Makbuzu

İşletme yönetimi çözümleri

Mikro Fly işletmeniz için kusursuz bir ERP yazılımı gibi çalışır. Mikro Fly'ın işletme çözümleri tüm kaynaklarınızı planlayarak MRP2 boyutunda yönetmenizi, müşteri ve tedarikçi ilişkilerinizi kayıt altına alıp analiz etmenizi, işe alımdan kariyer planına kadar tüm insan kaynakları süreçlerinizi anlık olarak takip etmenizi ve e-Dönüşüm sürecinizi kolayca yönetmenizi sağlar.

Satın Alma ve Tedarikçi Yönetimi

Bu çözüm, satış ve satın alma yaptığınız firma ve kişilerle kurduğunuz temasları kayıt altına alarak temas kriterlerine göre aksiyon almanızı, bu sayede etkili bir ilişki yönetimi yapmanızı sağlar.

İleri Seviye Muhasebe Yönetimi

İleri Seviye Muhasebe Yönetimi ile Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (UFRS) veya SPK'ya tabi işletmenizde konsolide mali tablolarında yer alan iştirakleriniz için SPK Seri XI, No: 29’a uygun raporlamalar yapabilirsiniz. Ayrıca, enflasyon muhasebesi yönetimi ile enflasyon düzeltmesi işlemlerinizi yalnızca tek tuşla gerçekleştirirsiniz. Üçüncü parti yazılımlara gerek kalmadan farklı ortaklık yapıları tanımlayarak konsolide bilanço ve gelir tabloları hazırlayabilirsiniz.

İleri Seviye Üretim Yönetimi

Bu çözüm üretim planlama ve izleme, üretim rota planlama, tarih bazında tedarik planlama ve izleme, sonlu kapasite kaynak planlama ve fiili maliyetlendirme yapmanızı sağlar. Üretiminizi tüm detaylarıyla takip etmenizi sağlayan İleri Seviye Üretim Yönetimi çözümü ile hem toplam kaliteyi artırırsınız hem de işletmenizin daha sağlıklı büyüyerek küresel pazardaki rekabet elini güçlendirirsiniz.

İnsan Kaynakları Yönetimi

İnsan Kaynakları Yönetimi çözümü ile ekibinizin performansını işe girişten ayrılana dek anlık olarak takip edebilirsiniz. Çalışanlarınızın izin, performans, kariyer ve eğitim planlamalarını yapabilir, onları bilgi, yetenek ve birikimlerine göre değerlendirebilirsiniz.

İş Zekâsı

Bu çözümle verilerinizi istediğiniz detayda inceleyip mevcut veri küplerinizi kullanabilir veya kendi küplerinizi zahmetsizce oluşturabilirsiniz.

Mikro CRM

Satış ve saha ekiplerinizin daha üretken olarak satış hedeflerini geçmelerini mi istiyorsunuz? Müşterilerinizle ilişkilerinizi daha verimli yönetip fırsatları kazanca dönüştürmeyi mi hedefliyorsunuz? O halde kurumsallaşma sürecinizin en büyük yardımcısı Mikro CRM'le tanışın!

Fırsatları Kazanca Dönüştürün!

Siz de satış ve saha ekiplerinizin üretkenliğini artırarak satış hedeflerinin üzerine geçmek, hedef müşteriler ile ilişkilerinizi daha verimli yöneterek fırsatları kazanca dönüştürmek istiyorsanız,  Mikro CRM programı, tüm kurumsallaşma süreçlerinizde en büyük yardımcılarınızdan biri olacak.

Özellikle büyüme sürecinde olan bir işletmeyseniz Mikro CRM programı size işletmenizi daha esnek ve satışa odaklı hale getirmenin formülünü sunuyor. Öte yandan günün koşuşturmasında  müşterileriniz ile ilgili işlerinizi, ziyaretlerinizi zahmetsizce planlayıp takip edemiyorsanız Mikro CRM programı bu konuda da ilk yardım çantanız olmaya aday. Firmanızda, potansiyel müşterileriniz, teklifleriniz, siparişleriniz ile ilgili hafıza oluşturabilirsiniz. Tüm müşteri ve teklif süreçlerinizi uçtan uca yönetmek isterseniz; Mikro CRM programı tam size göre!

Mikro CRM’i çalışanlarınız ofis dışında da tablet, PC, dizüstü bilgisayar ya da mobil telefonlarından Mikro CRM’i rahatlıkla kullanabilir.

Mikro CRM’i Kimler Tercih Etmeli?

-Orta ve büyük ölçekli işletmeler.

-Potansiyel müşterisini daha iyi tanımak, iş fırsatlarını daha iyi takip edip hem yaptığı işe hem de müşterisine değer katmak isteyen şirketler.

-Çoğunlukla ofis dışında olan satış ve saha ekibini daha etkin yöneterek kurumsal bir hafıza oluşturmayı, satış süreçlerini akıllı hale getirmeyi hedefleyen işletmeler.

-Müşteri memnuniyeti ve müşteri odağı ön planda olan işletmeler.


Bir Bakışta Mikro CRM

-Tüm personelin dolayısıyla işletmenin müşteri odaklı bir dili konuşmasını sağlar.

-Müşteri temsilcileri değişse bile oluşan kurumsal hafıza ile işletmenizin değerlerini korur ve satış ve pazarlama süreçlerinin daha verimli yönetilmesini sağlar.

-Müşterinizin genel bilgi, görüşme, fırsat ve teklif geçmişini kayıt altına alarak müşterinizde “size değer veriyoruz” algısını oluşturur.


Müşterinizle İşletmeniz Arasındaki Köprü: Mikro CRM

-Mikro CRM, büyüme yolunda ilerleyen işletmeler için hızla kurumsal bir hafıza oluşturur.

-Mikro CRM ayrıca, Bu şekilde satış öncesi süreç daha sağlıklı yönetilir.


Mikro CRM’in Benzersiz Özellikleri

-Aday müşteri ve o müşteri ile irtibatta geçen çalışanları kayıt altında tutar.

-Saha ekiplerinin ziyaret planlamasını yapar.

-Saha ekiplerinin hedef cirolarının takibini anlık olarak yapar.

-Aday müşteri ve çalışanlar için aktivite planlar.

-Tekliften siparişe tüm süreçlerin takibini yapar.

-Numune takibi yapar.

-Planlanan ve gerçekleşen müşteri ziyaret raporlarını düzenler.

-Kişi, Firma, Aktivite, Müşteri temsilcisi bazında raporla.

-Mikro Fly ve Mikro Jump ile tam entegre çalışır. Aynı bilgiyi birden fazla kez girmezsiniz.

-Müşterilerinizi tanımanız için size kaynak yaratır ve müşteri temsilcisi değişse bile müşterilerinizle aynı dili konuşmanızı sağlar.

-Müşterinize değer verdiğinizi ve yakından tanımak istediğinizi müşterinize hissettirir, etkin ilişki yönetimi yapar

-Teklifleri, siparişleri, fatura oluşturma süreçlerini ve satış pazarlama aktivitelerinizi yönetir.

-Mikro Yazılım uygulamalarına girme yetkisi olmayan ancak Mikro Yazılım ürünleri üzerindeki verilere ihtiyacı olan personelinize bu bilgileri Mikro CRM üzerinden gösterir.

Sektörel çözümler

Eğer sektörünüz Gayrimenkul, Perakende, İş Makinesi Kiralama, Akaryakıt veya Dayanıklı Tüketim Malları ise Mikro Fly'ın sektörel çözümleri ile işinize büyük katkı sağlayabilirsiniz.

Akaryakıt İstasyonu Yönetimi

Bu modül akaryakıt istasyonlarınızın faaliyetlerini pompadan markete kadar kontrol etmenizi sağlar. Akaryakıt, yağ ve diğer ürünlerin satışlarını ister kredi kartlı ister yakıt kartlı olarak ayrı ayrı takip edebilirsiniz. Ayrıca çalışanlarınızın vardiya hesaplarını da kolaylıkla yapabilirsiniz.

Tamir/Teknik Servis Yönetimi

Tüm servis noktalarınızı uçtan uca yönetebilir, müşterilerinizden gelen servis taleplerini (hem garanti dâhilindekileri hem de garanti haricindekileri) yalnızca tek tuşla ilgili servis noktasına iş emri olarak atayabilirsiniz. Üstelik servis süreçlerinize de başından sonuna hakim olursunuz.

Perakende Yönetimi

Bu çözüm, Türkiye genelinde mali onay almış neredeyse tüm kasalar ve yeni nesil yazar kasalarla (ÖKC-Ödeme Kaydedici Cihazlar) entegre çalışabilmenizi sağlar. Perakende Yönetimi modülü ile satışlarınızı anlık olarak izleyebilir, stok, cari ve muhasebe verilerini gün sonunu beklemek zorunda kalmadan görüntüleyebilirsiniz. Sistem terazileri, barkod yazıcı ve okuyucuları, KİOSK’lar, elektronik raf etiket sistemleri vb. cihazlarla veri transferi yapabilirsiniz. Mağazalarınız arasında daha etkin bir iletişim kurulmasını sağlayıp anlık stok bilgisi tutabilir, ürün bilgisi gönderebilir, sipariş alabilir, satış ve tahsilat işlemlerinizi zahmetsizce takip edebilirsiniz.

Promosyon Yönetimi

Bu çözümle stok, cari, mağaza detaylarına göre promosyon tanımlayıp bu promosyonları ilgili stok satışlarına uygulayabilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz zaman dilediğiniz formatta detaylı analiz alabilirsiniz.

Kiralama Yönetimi

Mikro Yazılım'ın kiralama sektörüne özel olarak geliştirdiği Kiralama Yönetimi çözümü Finans, Muhasebe ve Tamir Servis Merkezi Yönetimi ürünlerini de kapsar. Bu çözümle kiralama sürecinizi talepten teslimata dek otomatize edebilir, makine parkınızı tüm ayrıntılarıyla izleyebilirsiniz. Ayrıca kiraladığınız makinelerin ayrıntılı maliyet analizini yapar, gelecek döneme ait düzenli faturalamaları zahmetsizce gerçekleştirirsiniz.

Entegrasyon Çözümleri

Otomotivden e-ticarete, sektörünüz hangisi olursa olsun Mikro Fly'ı kullandığınız diğer programlara zahmetsizce entegre edebilirsiniz.

Çözümlerimiz:

·        Otel ve Restoran / Otel Muhasebe Programları

·        Kargo

·        Otomotiv

·        Gıda ve el terminali

·        Nielsen

·        E-Ticaret

·        Telekominikasyon

·        VKN

·        Banka

·        E-Defter
ADRES
Büyükdere Cd. Raşit Rıza Sk. N:13
Hayati İş Merkezi Kat: 2  D: 206
Mecidiyeköy / İstanbul


TELEFON
0 (212) 213 40 64
0 (212) 213 59 60

0 (555) 893 58 03

E-M@il
info@cozumbilgi.com