MİKRO JUMP

Mikro Jump

Kontrollü Büyümek İsteyen Her KOBİ’ye Mikro Jump Lazım!

Mikro Jump ile hangi sektörde olursanız olun tüm süreçlerinizi tek bir program ile uçtan uca yönetebilirsiniz. Üstelik siz işlerinizi büyütürken ticari yazılımınız da sizinle birlikte büyür.

Siz de KOBİ olarak kontrolü büyümek, rekabette öne çıkmak istiyorsanız Mikro Jump ürünü tam da size göre.


Mikro Jump'ı Kimler Tercih etmeli?


• Çalışan sayısı 5 ile 50 arasında yer alan orta ölçekli işletmeler.
• Birden fazla sektörle ilgilenen ve birden fazla şubesi olan işletmeler.
• Sadece ürüne değil de kurumsal bir çözüm ortağına sahip olmak isteyen işletmeler.
• İşletmelerini uçtan uca takip etmek ve bu takibi yaparken de hızlı, verimli ve kolay bir şekilde yapmak isteyen işletmeler.
• Kontrollü büyümeyi hedefleyen işletmeler.
• İhtiyacından fazla fonksiyon satın almak istemeyen işletmeler.

Mikro Jump İle Neler Yapabilirsiniz?

• Stok giriş-çıkış hareketlerini takip ederek, stok envanterlerini yönetip hatalı satın almaların önüne geçebilir, depolarınızı etkin yönetebilirsiniz.
• Potansiyel müşterilerinizi ve müşterilerinin bilgilerini kayıt altına alarak tekliften siparişe kadar etkin müşteri ve satış yönetimi yapabilirsiniz.
• Masraflarınızı detaylı analiz ederek giderlerinizi kontrol altına alabilir, önceden planlayabilir, karlılığınızı artırabilirsiniz.
• Hizmet sektöründe faaliyet gösteriyorsanız giderlerinizi proje bazlı kayıt altına alıp belgelendirebilir ve proje karlılığını da izleyebilirsiniz.
• Etkin bakiye yönetimi ile bakiye yaşlandırma, adat hesaplaması yapıp, tahsilat analizi özelliği ile zamanında ve doğru tahsilat yaparak nakit akışlarınızı daha verimli yönetebilirsiniz.
• Bankalarla bilgi alışverişi özelliği ile finans operasyonlarınızı daha kolay ve hızlı yürütebilirsiniz.
• E-Devlet uygulamalarına kolaylıkla entegre olabilir, kâğıttan dijitale geçiş yaparak maliyet avantajı sağlayabilirsiniz.
• İthalat veya ihracat yapıyorsanız tüm süreçlerinizi tek bir program üzerinden verimli bir şekilde uçtan uca gerçekleştirebilirsiniz.
Bir Bakışta Mikro Jump

• İhtiyaçlara uygun şekilde özelleştirilebilir.
• İşletme yönetimi çözümleri ile işletme büyüdükçe ürüne ek fonksiyonlar eklenebilir.
• Perakende, akaryakıt, iş makinesi kiralama ve dayanıklı tüketim malları sektörlerinin ihtiyaçlarına göre çözümler ürüne eklenebilir.
• E-Dönüşüm çözümleri ile e-Devlet uygulamalarına kolay geçiş yapılabilir.
• Entegrasyon çözümleri ile işletmenin kullandığı diğer ticari yazılımlar ile kolay entegrasyon sağlanabilir.
• Eş zamanlı kullanıcı sayısı kadar ek kullanıcı ücretlendirilir.
• İster tek seferde ister kiralayarak ürüne sahip olunabilir.


Ana Paket

Mikro Jump'ın ana paketi ile aşağıdaki çözümlerin hepsinden faydalanabilirsiniz.

Stok/Ürün Yönetimi

Bu çözüm stoklarınızı parti-lot, seri no, ana grup, alt grup, tedarikçi, üretici, reyon, ambalaj, marka, sektör gibi kırılımlara göre tanımlayıp kolayca analiz etmenizi sağlar. Mikro Jump'ın Stok/Ürün Yönetimi ile stoklarınıza minimum ve hedef seviye belirleyip satın almalarınızı buna göre yapabilirsiniz. Üstelik hizmet satış sözleşmeleri ile dönemlere yayılan hizmet gelirlerinizi de zahmetsizce takip edersiniz.

Stok Takip Programı 

Stok takibinin önemi

Şirketiniz için en önemli maliyet kalemlerinden biri de stoktur. Belli bir ürünün stokları ihtiyaç duyduğunuzda elinizde bulunmazsa ya da bu ürün gereğinden fazla depo edilmişse, işletmenizin harcamaları artar. Bu yüzden bir yandan müşteri taleplerini karşılarken bir yandan da stok maliyetlerinizi mümkün olduğunca düşük tutmayı hedeflersiniz. Çünkü, stok ve üretim maliyetlerinizi minimuma indirerek işletmenizin kârlılığını artırabilirsiniz. Peki bunu nasıl yaparsınız? Tabii ki etkili bir stok ve depo yönetimi programı ile.

Stok ve depo yönetimi programları ne işe yarar?

Sağlıklı bir stok ve depo yönetimi ile hem işletmenize planlama için güvenilir bilgi sağlarsınız, hem de üretimden sevkiyata kadar tüm süreçlerinizi optimize edersiniz. Bu sayede rekabette de güçlenirsiniz. Bu süreçte tedarikçi yönetimi programı ve müşteri yönetimi programından yardım alabilirsiniz.

Mikro Yazılım ile etkili stok yönetimi

Yanlış hesaplanan stok maliyetleri, stok hataları ya da kaybolan ürünler işletmenize zarar verir. Bu yüzden stok yönetiminde, deponun bulunduğu yer, raf ve barkod sistemleri, envanter yönetimi kadar kullandığınız online stok yönetimi programı da önemlidir.

Mikro Yazılım'ın şirketinizin büyüklüğüne ve ihtiyacına göre seçebileceğiniz online çözümleri ile siz de etkili bir stok yönetimiyapabilirsiniz. İşini büyütmek isteyen esnaf ve serbest meslek sahiplerine uygun Mikro Run'ın  Stok / Ürün ve Hizmet Yönetimimodülü ile ürünlerinizi sisteme tanımlayarak stoklarınızı birim, fiyat ve miktarına ya da dilediğiniz başka faktörlere göre gruplayabilirsiniz. İstediğinizde anlık ya da geçmişe yönelik raporlar alarak satın almanızı daha etkili yaparsınız.

KOBİ'lerin tercihi Mikro Jump ve büyük işletmelerin çözüm ortağı Mikro Fly'ın ana paketinde bulunan Stok/Ürün Yönetimi modülü ile ise Mikro Run ile yapabildiklerinize ek olarak stoklarınıza minimum, sipariş ve hedef seviyeleri belirleyebilir, bunlara bağlı olarak ihtiyaç tanımlayıp satın alma yapabilirsiniz. Ayrıca, stok seviyeleriniz ve ihtiyaçlarınızın detaylı analizini alabilir, malzeme ihtiyaç planları oluşturabilir ve hizmet satış sözleşmeleri ile dönemlere yayılan hizmet gelirlerini takip edebilirsiniz.

Ürün Yönetimi Programı

Neden ürün yönetimi yapmalısınız?

Kaynaklarınızı etkin biçimde planlamak, maliyet ve zamandan tasarruf etmek, kârlılığınızı yükseltmek ve tüm bunları yaparken ürün ve hizmet kalitenizi korumak istiyorsanız iyi bir ürün yönetimine ihtiyacınız var demektir.

Ürün yönetimi programları ile neler yapabilirsiniz?

Organizasyonunuzdaki tüm materyalleri, insan kaynağını, makine ve iş gücünü değerlendirerek talep edilen ürünü, doğru zaman ve istenen kalitede, katma değeri yüksek olarak üretebilmeniz için öncelikle üretim hedeflerinizi belirlemelisiniz. Ardından bu hedeflere göre plan yapmalı, hedeflerden sapma olup olmadığının kontrolünü de sağlayarak üretimi gerçekleştirmelisiniz. Üretimin, stokların, maliyetin ve kalitenin denetimini sağlayan bu kontrol ve koordinasyonu yapmanın en etkili yolu bir online üretim yönetimi programı kullanmaktır.

Etkili bir üretim yönetimi programı ile yalnızca stoklarınızın durumunu ve müşteri taleplerini takip etmekle kalmaz aynı zamanda de ürünlerin lojistiğine dair ayrıntıları da tek bir sistem üzerinden takip edersiniz. Bu sayede hem üretiminiz hızlanır hem de daha işleriniz daha pratik biçimde ilerler.

Mikro ile etkili ürün yönetimi

Mikro'nun her ölçekten şirkete uygun özel yazılımları ile etkin bir ürün yönetimi yapabilirsiniz.

Eğer al-sat yapıyorsanız;

Esnaf, serbest meslek sahibi ve diğer küçük ölçekli işletmelere özel Mikro Run'ın ve Stok/Ürün ve Hizmet Yönetimi modülü ile tüm ürün ve hizmetlerinizi sisteme tanımlayabilirsiniz. Stoklarınızın palet, çuval, kilo, adet gibi birimlerini, fiyatını, dönem başı miktarını ve barkodunu da sisteme ekleyerek hepsini belirli ana ve alt gruplara ayırabilirsiniz. Dilerseniz anlık dilerseniz geçmişe yönelik raporlar alarak daha doğru satın alma yapabilirsiniz. Satış yönetimi programı ile tüm süreci tamamlayabilirsiniz.

Mikro'nun büyümek isteyen KOBİ'lere özel çözümü Mikro Jump'ın Stok/Ürün ve Hizmet Yönetimi modülü ile ise stoklarınızı parti-lot, seri no, ana grup, alt grup, tedarikçi, üretici, reyon, ambalaj, marka, sektör gibi kırılımlara göre tanımlayıp analiz edebilirsiniz. Stoklarınıza minimum ve hedef seviye de belirlemenize olanak sağlayan Mikro Jump ile hizmet satış sözleşmeleriniz ile dönemlere yayılan hizmet gelirlerinizi de etkin biçimde izleyebilirsiniz.

Büyük işletmelerin tercihi Mikro Fly'ın ana paketindeki Stok ve Ürün Yönetimi modülü ile ise Mikro Jump ile yapabildiklerinize ek olarak alım, satım yaptığınız ürün ve hizmetleri ve onlarla ilgili evrakı sisteme tanıtabilir, bunların stok durum, değer ve hareketleriyle ilgili detaylı raporlar alabilirsiniz.

Eğer üretim yapıyorsanız;

Mikro Jump'ın Temel Üretim Yönetimi modülü ile üretiminizin tüm aşamalarını kolayca planlayıp takip edebilirsiniz. Ürün tanıtım, sarfiyat ve iş emri tanımlayabilir, malzeme ihtiyaç planları oluşturabilirsiniz. Ayrıca, üretim ve fason hareketleri ve sonrasında oluşan standart maliyetleri değerlendirerek doğru fiyatlandırma yapabilirsiniz. Bununla birlikte kullanacağınız depo yönetimi programı ile tüm süreci yönetebilirsiniz.

Mikro Fly'ın İleri Seviye Üretim Yönetimi modülü ile ise üretim planlama ve izleme, üretim rota planlama, tarih bazında tedarik planlama ve izleme, sonlu kapasite kaynak planlama ve fiili maliyetlendirme yetenekleri ile üretim takibinizi en ince ayrıntısına kadar yapabilirsiniz. Böylece üretimde toplam kalite yönetimi ile sağlıklı büyür, küresel pazarda rekabet edebilirsiniz.

Satın Alma ve Tedarikçi Yönetimi

Satın alma, teklif yönetimi, sipariş ve irsaliye-fatura süreçlerini tüm safhalarıyla eksiksiz biçimde yönetmenize yardım eden Satın Alma ve Tedarikçi Yönetimi çözümü ile tekliflerinizi karşılaştırıp onaya sunabilir, böylece karar alma sürecinizi daha verimli hale getirebilirsiniz. Satın alma şartlarına uygunluk kontrolü özelliği ile anlaşmalarınızın sipariş, irsaliye ve faturayla uyumlu olup olmadığını da kolayca kontrol edebilirsiniz.

Satın Alma Yönetimi

Satış ve Müşteri Yönetimi

Bu çözüm, satışlarınızı tekliften siparişe kadar etkili biçimde yönetmenizi sağlar. Satış ve Müşteri Yönetimi ile rezervasyon, lojistik, sevkiyat ve faturalama işlemlerinizi hızlıca yapar, müşterilerinize risk limitleri tanımlayabilir, onay süreçleri de olan iş akışları oluşturabilirsiniz. Üstelik hedef gerçekleştirme, kampanya-promosyon verimlilik ve satış ekibi performans analizleri de yapabilir, işletme hedeflerinizi daha kârlı biçimde saptayabilirsiniz.

Satış Yönetim Programı

Satış yönetimi neden önemlidir?

İşletmenizin pazarlama faaliyetlerinin ürün ve hizmet tanıtımından sonra gelen, müşteri görüşmelerinin teklife, tekliflerin ise siparişe döndüğü aşama olan satış, yönetimine azami önem göstermeniz gereken süreçlerin başında geliyor.

İşletmenize para akışı sağlayan ana fonksiyon olan satış, yalnızca maddi kaynak yarattığı için değil, aynı zamanda müşteri memnuniyeti oluşturma yolunda birçok veri elde etmenizi sağladığı için de çok önemlidir. Zira satış verileri doğru şekilde analiz edilirse bu üretimi geliştirip rekabet elinizi de kuvvetlendirmenizi sağlar.

Satış yönetimi programları ne işe yarar?

Görüşme ve siparişle başlayan satış süreci, beklentilerini karşılayacak bir ürün veya hizmet sunumuyla devam eder. Tüm bu aşamaların bütünlük içinde ilerlemesi, elde ettiğiniz sonuçları toplayıp raporlayabilmeniz, ekiplerinizin performansını kontrol edebilmeniz ve tekliften kasaya dek müşteri yönetiminin her aşamasını hızlı ve kolayca yönetebilmeniz için iyi bir satış yönetimi programına ihtiyacınız var. Satış sürecini ürün yönetimi programı ve müşteri takip programı ile tamamlayabilirsiniz.

Mikro Yazılım ile etkin satış yönetimi

Mikro Yazılım'ın esnaf ve serbest meslek sahiplerine özel çözümü Mikro Run'ın Satış ve Müşteri Yönetimi modülü ile satış ve müşterilerinizi sisteme tanımlayabilir, satış irsaliyesi düzenleyebilir, bu irsaliyeleri tek tuşla faturaya dönüştürebilirsiniz. Ayrıca, belirlediğiniz zaman aralıklarında raporlar alarak satışlarınızın durumunu analiz edip satış taktiklerinizi geliştirebilirsiniz.

KOBİ'lerin tercihi Mikro Jump ve büyük işletmelere özel yazılım Mikro Fly'ın ana paketinde bulunan Satış ve Müşteri Yönetimi özelliği ile ise satışlarınızı tekliften siparişe kadar tüm aşamalarda zahmetsizce yönetirsiniz. Müşterilerinize risk limitleri tanımlayabilir, onay süreçleri içeren iş akışları oluşturabilirsiniz. Ayrıca hedef gerçekleştirme, kampanya-promosyon verimlilik ve satış ekibi performans analizleri yaparak gelecek hedeflerinizi en kârlı şekilde belirleyebilirsiniz.

Masraf Yönetimi

Masraf Yönetimi ile sayesinde dilediğiniz adette masraf, gelir merkez, gelir-gider kalemi tanımlayabilir, hepsini etkili biçimde takip edebilirsiniz. Ayrıca dönemlere yayılan masraflarınızı da zahmetsizce izlersiniz.

Gelir - Gider Programı

Neden gelir-gider yönetimi yapmalısınız?

Tahsilat ve ödeme gibi hayati konular bazen küçücük bir hatayı bile kaldırmaz ve beklenmedik sorunlara dönüşerek işletmenizin geleceğini tehlikeye atabilir. Büyük hayaller kurup uzunca zaman emek vererek, her bir adımını ince ince hesaplayarak kurduğunuz şirketinizi her koşulda korumalısınız. Bunun için gelir ve giderlerinizi aktif olarak takip etmeli, paranızı da etkin biçimde muhasebe programında takip etmelisiniz.

Gelir-gider programlarıyla neler yapabilirsiniz?

İşletmenizin nakit akışını kontrol altında tutarak kârlılık seviyenizi yükseltmeyi hedefliyorsanız online gelir-gider programları kullanarak hatasız, hızlı ve verimli bir hesap takibi yapabilirsiniz. Böylece, rekabet koşullarının her geçen gün güçleştiği bir ortamda bir yandan kârlılığınızı sürdürebilir, bir yandan da yeni yatırımlar yaparak işletmenizi büyütebilirsiniz.

Mikro Yazılım ile etkin gelir-gider takibi

Mikro Yazılım'ın ticari iş süreçlerinizi ve finansal operasyonlarınızı etkili biçimde yönetmenizi sağlayacak gelir-gider programlarıile zamandan ve maliyetten tasarruf edebilir, işletmenizin geleceğini ilgilendiren kritik kararları daha kolay verebilirsiniz.

Mikro Yazılım'ın küçük işletmelere özel çözümü Mikro Run'ın Gider ve Parasal Hareketlerin Yönetimi modülü ile ödeme ve tahsilatlarınızı izleyebilir, tanımladığınız banka bilgileri ile hesaplarınızı anlık olarak takip edebilir, çek ve senetlerinizin durumunu görüntüleyebilirsiniz. Böylece ne kadar nakdiniz olduğunu bilir, ödeme ve tahsilat programınızı buna göre yapabilirsiniz.

KOBİ'lerin tercihi Mikro Jump'ın ve büyük işletmelerin çözüm ortağı Mikro Fly'ın ana paketinde bulunan Finans Yönetimi modülü ile ise finansal durumunuzu ve nakit akışınızı bir bakışta görür, işletmenizin geleceğini ilgilendiren kritik kararları daha hızlı alabilirsiniz. Ayrıca finans yönetimi programı ile banka kredileri takibi ile kullandığınız spot, rotatif ve tüketici kredisi modeli sözleşmelerini kaydedip ödemelerinizi zamanında yapabilirsiniz. Böylece tüm menkul varlıklarınızı etkili şekilde yönetebilirsiniz.

Mikro Yazılım ile etkili finans yönetimi

Mikro Yazılım'ın küçük işletmelere özel çözümü Mikro Run'ın Gider ve Parasal Hareketlerin Yönetimi modülü ile ödeme ve tahsilatlarınızı izleyebilir, tanımladığınız banka bilgileri ile hesaplarınızı anlık olarak takip edebilir, çek ve senetlerinizin durumunu görüntüleyebilirsiniz. Böylece ne kadar nakdiniz olduğunu bilir, ödeme ve tahsilat programınızı buna göre yapabilirsiniz.

KOBİ'lerin tercihi Mikro Jump'ın ve büyük işletmelerin çözüm ortağı Mikro Fly'ın ana paketinde bulunan Finans Yönetimi modülü ile ise finansal durumunuzu ve nakit akışınızı bir bakışta görür, işletmenizin geleceğini ilgilendiren kritik kararları daha hızlı alabilirsiniz. Ayrıca banka kredileri takibi ile kullandığınız spot, rotatif ve tüketici kredisi modeli sözleşmelerini kaydedip ödemelerinizi zamanında yapabilirsiniz. Böylece tüm menkul varlıklarınızı etkili şekilde yönetebilirsiniz. Muhasebe programı ile birlikte kullanarak tüm finansal süreçleri kolayca takip edebilirsiniz.

Finans Yönetimi

Mikro Jump’ın Finans Yönetimi çözümü, menkul varlıklarınızı en etkili biçimde yönetmenizi sağlar. Finansal durum, nakit akış, bütçeleme ve raporlama özellikleri sayesinde işletmenizin geleceğine yönelik öngörülerde bulunabilir, birden fazla işletmeniz varsa nakit akışınızı tek bir platformdan konsolide biçimde görebilirsiniz. Ayrıca banka kredileri takibi yapabilir, kullandığınız spot, rotatif ve tüketici kredisi modeli sözleşmeleri kayıt altına alabilir, ödemelerinizi tam zamanında yapabilirsiniz.

Finans Yönetimi

Neden finans yönetimi programı kullanmalısınız?

Hesap ve nakdiniz ile nakit akışınızı izlemek, cari hesaplarınızı anlık olarak takip etmek, müşteri ve tedarikçilerinizin durumunu görmek ve tüm mali işlemlerinizi kontrol altında tutmak için etkili bir finans yönetimine ihtiyacınız var. Tüm bu işlemleri personel hatasını minimize ederek, veri güvenliği sağlayarak ve yaptıklarınızı analiz etmenizi sağlayan raporlar alarak yapmak istiyorsanız finans yönetiminizi online programlarla gerçekleştirebilirsiniz.

Finans yönetimi çözümlerinin sunduğu modüller ile şirketinizin tahsilat, ödeme ve diğer tüm mali işlemlerini anlık olarak takip edebilirsiniz. Programınıza tanımladığınız banka bilgileri sayesinde hesaplarınızı da izleyebilir ayrıca çek ve senet takibi yapabilirsiniz. Bu sayede gelir ve giderlerinizi daima kontrol altında tutarsınız. Finans yönetimi programları verilerinizi de güvenle saklar ve onlara dilediğiniz zaman dilediğiniz cihazdan erişmenizi sağlar.

Bütçe Yönetimi

Bütçe Yönetimi çözümü, birimleriniz için ayrıntılı (satış, satın alma, masraf vb.) bütçeler oluşturmanızı sağlar. Ayrıca hedeflenen ve gerçekleşen bütçe değerlerinizi karşılaştırabilirsiniz. Böylece hem planlı büyürsünüz hem de yolunda gitmeyen işler için önlem alabilirsiniz.

Neden bütçe yönetimi programı kullanmalısınız?

Günlük operasyonlarınız ve rutin işleriniz tüm vaktinizi alırken bir de bütçe yönetimiyle uğraşmak büyümeye çalışan işletmeler için epey el oyalayıcı olabiliyor. Eğer siz de alacak ve borç takibi yapmakta zorlanıyor, karmaşık Excel tabloları ile sayfaları okunmayan defterler arasında kayboluyorsanız size pratiklik ve hız kazandıracak online bütçe yönetimi programları kullanabilirsiniz.

Bütçe yönetimi programıyla neler yapabilirsiniz?

·        Toptan ve perakende satışlarınız ile müşterilerinizi kayıt altına almanızı sağlayan bu programlarla gelir ve giderleriniz ile tahsilat ve ödemelerinizi tek bir platform üzerinde kolayca takip edebilirsiniz.

·        Banka hesaplarınızı, çek, senet ve kasa nakdinizi başka yazılım ya da dosyalara ihtiyaç duymadan kayıt altına alıp şirketinizin gelecekteki finansal durumunu görebilirsiniz. Stoklarınızın envanterini miktar ve tutar olarak aynı anda görebilir, maliyet ve satış sonrası kârlılığınızı yönetebilirsiniz.

·        Aynı zamanda irsaliye ve fatura da oluşturabilir ve bunları ister kağıt ister dijital formatta düzenleyebilirsiniz.

·        Mikro Yazılım’ın e-fatura çözüm ortağıyla birlikte fatura gönderme, alma, saklama, görüntüleme işlemlerini elektronik ortamda yapabilirsiniz.

Mikro Yazılım ile etkili bütçe yönetimi

Mikro Yazılım'ın KOBİ'lere ve büyük işletmelere özel çözümleri Mikro Jump ve Mikro Fly ile de etkin bir bütçe yönetimi yapabilirsiniz. Mikro Jump'ın ana paketindeki Bütçe Yönetimi modülü ile tüm birimleriniz için ayrıntılı bütçeler oluşturabilir, bu sayede daha planlı büyüyebilirsiniz. Ayrıca hedeflenen ve gerçekleşen bütçe değerlerinizi karşılaştırarak işlerin planladığınız gibi gitmemesi halinde tam vaktinde önlem alabilirsiniz.İşletme yönetimi çözümleri

Mikro Jump’ın İşletme Yönetimi Çözümleri verimli bir personel yönetimi yapmanızı sağlar. Ayrıca muhasebenizi işletme içinde yapmanıza yardımcı olarak işletme verilerinize dayalı kararlar almanızı, üretim, ithalat ve ihracat süreçlerinizi kolaylaştırır.

Personel Yönetimi

Mikro Jump'ın Personel Yönetimi çözümüyle çalışanlarınızı sicil kartlarından puantaj işlemlerine, borç ve devir tanımlamalarından izin kartlarına kadar ayrıntılı ve sorunsuz şekilde izlemenizi sağlar. Personel Yönetimi ile ayrıca e-Bildirge’yi Mikro Jump üzerinden SGK’nin sistemine direkt olarak gönderebilirsiniz.

İK Programı ve Yazılımı

Dış Ticaret Yönetimi

Dış Ticaret Yönetimi çözümü ithalat ve ihracat süreçlerinizin takibini kolaylaştırır. Dağıtım kriterlerini belirleyerek ithalat maliyetlerinizi ürünlerinize dağıtabilir, ihracat işlemlerinizi tüm gerekli belgeleri (packing list, gümrük çıkış beyannamesi, döviz alış belgesi, menşe şahadetnamesi, A.TR belgesi, EUR.1 dolaşım sertifikası, form A) içerecek biçimde zahmetsizce gerçekleştirebilirsiniz.

Temel Üretim Yönetimi

Bu çözüm, üretiminizin tüm aşamalarını kolayca planlayıp izlemenizi sağlar. Temel Ürün Yönetimi ile ürün tanıtım, sarfiyat ve iş emri tanımlayabilir, malzeme ihtiyaç planları çıkarabilirsiniz. Üstelik üretim ve fason hareketleri ile sonrasında oluşan standart maliyetleri değerlendirebilir, bu sayede daha doğru fiyatlandırma yapabilirsiniz.

Ürün Yönetimi Programı

Neden ürün yönetimi yapmalısınız?

Kaynaklarınızı etkin biçimde planlamak, maliyet ve zamandan tasarruf etmek, kârlılığınızı yükseltmek ve tüm bunları yaparken ürün ve hizmet kalitenizi korumak istiyorsanız iyi bir ürün yönetimine ihtiyacınız var demektir.

Ürün yönetimi programları ile neler yapabilirsiniz?

Organizasyonunuzdaki tüm materyalleri, insan kaynağını, makine ve iş gücünü değerlendirerek talep edilen ürünü, doğru zaman ve istenen kalitede, katma değeri yüksek olarak üretebilmeniz için öncelikle üretim hedeflerinizi belirlemelisiniz. Ardından bu hedeflere göre plan yapmalı, hedeflerden sapma olup olmadığının kontrolünü de sağlayarak üretimi gerçekleştirmelisiniz. Üretimin, stokların, maliyetin ve kalitenin denetimini sağlayan bu kontrol ve koordinasyonu yapmanın en etkili yolu bir online üretim yönetimi programı kullanmaktır.

Etkili bir üretim yönetimi programı ile yalnızca stoklarınızın durumunu ve müşteri taleplerini takip etmekle kalmaz aynı zamanda de ürünlerin lojistiğine dair ayrıntıları da tek bir sistem üzerinden takip edersiniz. Bu sayede hem üretiminiz hızlanır hem de daha işleriniz daha pratik biçimde ilerler.

Mikro ile etkili ürün yönetimi

Mikro'nun her ölçekten şirkete uygun özel yazılımları ile etkin bir ürün yönetimi yapabilirsiniz.

Eğer al-sat yapıyorsanız;

Esnaf, serbest meslek sahibi ve diğer küçük ölçekli işletmelere özel Mikro Run'ın ve Stok/Ürün ve Hizmet Yönetimi modülü ile tüm ürün ve hizmetlerinizi sisteme tanımlayabilirsiniz. Stoklarınızın palet, çuval, kilo, adet gibi birimlerini, fiyatını, dönem başı miktarını ve barkodunu da sisteme ekleyerek hepsini belirli ana ve alt gruplara ayırabilirsiniz. Dilerseniz anlık dilerseniz geçmişe yönelik raporlar alarak daha doğru satın alma yapabilirsiniz. Satış yönetimi programı ile tüm süreci tamamlayabilirsiniz.

Mikro'nun büyümek isteyen KOBİ'lere özel çözümü Mikro Jump'ın Stok/Ürün ve Hizmet Yönetimi modülü ile ise stoklarınızı parti-lot, seri no, ana grup, alt grup, tedarikçi, üretici, reyon, ambalaj, marka, sektör gibi kırılımlara göre tanımlayıp analiz edebilirsiniz. Stoklarınıza minimum ve hedef seviye de belirlemenize olanak sağlayan Mikro Jump ile hizmet satış sözleşmeleriniz ile dönemlere yayılan hizmet gelirlerinizi de etkin biçimde izleyebilirsiniz.

Büyük işletmelerin tercihi Mikro Fly'ın ana paketindeki Stok ve Ürün Yönetimi modülü ile ise Mikro Jump ile yapabildiklerinize ek olarak alım, satım yaptığınız ürün ve hizmetleri ve onlarla ilgili evrakı sisteme tanıtabilir, bunların stok durum, değer ve hareketleriyle ilgili detaylı raporlar alabilirsiniz.

Eğer üretim yapıyorsanız;

Mikro Jump'ın Temel Üretim Yönetimi modülü ile üretiminizin tüm aşamalarını kolayca planlayıp takip edebilirsiniz. Ürün tanıtım, sarfiyat ve iş emri tanımlayabilir, malzeme ihtiyaç planları oluşturabilirsiniz. Ayrıca, üretim ve fason hareketleri ve sonrasında oluşan standart maliyetleri değerlendirerek doğru fiyatlandırma yapabilirsiniz. Bununla birlikte kullanacağınız depo yönetimi programı ile tüm süreci yönetebilirsiniz.

Mikro Fly'ın İleri Seviye Üretim Yönetimi modülü ile ise üretim planlama ve izleme, üretim rota planlama, tarih bazında tedarik planlama ve izleme, sonlu kapasite kaynak planlama ve fiili maliyetlendirme yetenekleri ile üretim takibinizi en ince ayrıntısına kadar yapabilirsiniz. Böylece üretimde toplam kalite yönetimi ile sağlıklı büyür, küresel pazarda rekabet edebilirsiniz.

Genel ve Sabit Kıymetler Muhasebesi Yönetimi

Tüm sistemle entegre çalışan genel muhasebe yönetimi sayesinde muhasebe departmanınızın iş yükünü hafifletebilirsiniz. Defter, mizan, bilanço, mali tablolar, yıllık bildirim ve beyannamelerinizi kolayca oluşturabilirsiniz. İşletmenizin sabit kıymetlerini kayıt altına alabilir, zimmet yerlerini saptayabilir, faydalı ömür ve finansal sözleşmelerle ilgili tanımlamalarını yapabilirsiniz. Amortisman ve yeniden değerleme meblağlarını muhasebeleştirmenizi sağlayan bu çözüm size enflasyon düzeltmesi ve muhasebe uyarlamalarına dair ayrıntılı raporlar da sunar.

Muhasebe Programı

Neden muhasebe programı kullanmalısınız?

Bin bir emekle kurduğunuz işletmenizin sağlıklı biçimde büyümeye devam etmesi için hem kurumsal kaynaklarınızı etkin biçimde planlamalı hem de iş akışınızın sorunsuz şekilde gerçekleştiğinden emin olmalısınız. Bu yüzden sizinle kurumsal bir iş ortağı gibi çalışıp işlerinizi uçtan uca takip etmenizi sağlayan etkili muhasebe programlarıkullanmalısınız.

Muhasebe programları ile neler yapılabilir?

Muhasebe programları ile finansal durumunuzu aktif olarak takip edersiniz. Kaydettiğiniz müşteri ve fatura bilgileri sayesinde yaklaşan ödeme ve tahsilat günlerinizi kolayca görüntüler, tatsız sürprizleri meydana gelmeden engellersiniz. Hızlıca e-fatura veya e-arşiv faturaları hazırlayabilir, kasa nakdinizi ve banka hesaplarınızı izler, çek ve senetlerinizi takip edersiniz. Stok ve depo yönetimi yapabilir, maliyetlerinizi ve satış sonrası kârlılığınızı kontrol edebilirsiniz. MikroX ön muhasebe programı ile birlikte tüm muhasebe takibini yapabilirsiniz.

İşiniz için doğru muhasebe programları Mikro Yazılım'da

- Mikro'nun her ölçekten şirkete uygun özel yazılımları ile şirketinizin finansal operasyonlarını kolayca ve zamandan tasarruf ederek yönetebilirsiniz.

- Mikro'nun ihtiyaçlarınıza uygun olarak şekillenen yazılımlarından birini seçerek muhasebe süreçlerinizi optimize edebilir ve bu sayede kârlılığınızı artırabilirsiniz.

- Mikro Yazılım'ın muhasebe çözümleri ile kullanmayacağınız özellikler için ek bir ücret ödemez, ihtiyacınız olduğunda kullandığınız programın ek çözümlerinden alabilir ya da bir üst programa fiyat avantajıyla geçebilirsiniz.

Mikro'nun orta ölçekli işletmelere özel çözümü Mikro Jump'ın İşletme Yönetimi Çözümleri paketindeki Genel ve Sabit Kıymetler Muhasebesi Yönetimi modülü ve büyük hedefleri olan büyük işletmelerin tercihi Mikro Fly'ın ana paketindeki aynı isimli modül ile muhasebenizi etkin biçimde yönetebilirsiniz. Her iki modülle de defter, mizan, bilanço, mali tablolar, yıllık bildirim ve beyannamelerinizi kolayca oluşturabilir, işletmenizin tüm sabit kıymetlerini sisteme kaydederek zimmet yerlerini belirleyebilir, faydalı ömür tanımlarını, finansal sözleşmelerle ilgili tanımlamalarını yapabilirsiniz. Jump ile amortisman ve yeniden değerleme meblağlarını muhasebeleştirip enflasyon düzeltmesi ve muhasebe uyarlamalarıyla ilgili detaylı raporlar alabilir, tüm ticari program ihtiyaçlarınızı çözümleyebilirsiniz.


Karar Destek ve Analiz

Karar Destek ve Analiz çözümü ile zamandan tasarruf ederek detaylı raporlar üretebilirsiniz. Verilerinizi belirlediğiniz detayda analiz edebilir, şirketinizin geleceğini ilgilendiren önemli kararları daha etkili biçimde verebilirsiniz. Ayrıca işletmenize özel veri küpleri de oluşturabilirsiniz.

Sektörel çözümler

Eğer Gayrimenkul, Perakende, İş Makinesi Kiralama, Akaryakıt ya da Dayanıklı Tüketim Malları sektörlerinden birindeyseniz Mikro Jump'ın sektörel çözümleri işinize büyük fayda sağlayabilir.

Akaryakıt İstasyonu Yönetimi

Akaryakıt İstasyonu Yönetimi çözümüyle akaryakıt istasyonlarınızın tüm süreçlerine pompadan markete kadar hakim olursunuz. Akaryakıt, yağ ve diğer ürünlerin satışlarını kredi kartlı ya da yakıt kartlı olarak takip edebilir, çalışanlarınızın vardiyalarını kolayca hesaplayabilirsiniz.

Tamir/Teknik Servis Yönetimi

Servis noktalarınızı uçtan uca yönetmenizi sağlayan Tamir/Teknik Servis Yönetimi çözümü ile müşterilerinizden gelen hiçbir servis talebini (Garanti dahilinde de haricinde de olsa) kaçırmaz, bu talepleri tek tuşla ilgili servis noktasına iş emri olarak atayabilirsiniz.

Perakende Yönetimi

Perakende Yönetimi çözümüyle Türkiye genelinde mali onay almış tüm kasalar ve yeni nesil yazar kasalarla (ÖKC-Ödeme Kaydedici Cihazlar) entegre çalışabilirsiniz. Satışlarınızı anlık olarak takip eder; stok, cari ve muhasebe verilerinizi gün sonunu beklemeden görebilirsiniz. Sistem terazileri, barkod yazıcı ve okuyucuları, KİOSK’lar, elektronik raf etiket sistemleri vb. cihazlarla veri transferi yapabilirsiniz. Mağazalarınız arasında iletişimi daha verimli hale getirebilir, anlık stok bilgisi tutup ürün bilgisi gönderebilir, sipariş alabilir, satış ve tahsilatlarınızı kolayca izleyebilirsiniz.

Bütçe Yönetimi Programı

Promosyon Yönetimi

Promosyon Yönetimi çözümüyle sisteme promosyon tanımlayabilir (stok, cari, mağaza detaylarına göre) ve bu promosyonu ilgili stok satışlarına uygulayabilirsiniz. Üstelik istediğiniz an istediğiniz formatta detaylı analiz alabilirsiniz.

Kiralama Yönetimi

Kiralama sektörüne özel olarak geliştirdiğimiz Kiralama Yönetimi çözümüyle talepten teslimata dek tüm süreçlerinizi otomatize edebilir, makine parkınızı tüm detaylarıyla takip edebilirsiniz. Finans, Muhasebe ve Tamir Servis Merkezi Yönetimi ürünlerini de kapsayan Kiralama Yönetimi çözümüyle kiraladığınız makinelere dair detaylı maliyet analizi çıkarabilir, gelecek döneme ait düzenli faturalamaları da kolayca yapabilirsiniz.

Entegrasyon Çözümleri

Sektörünüz ne olursa olsun Mikro Jump'ın Entegrasyon Çözümleri kullandığınız programları Mikro Jump'a kolayca entegre etmenizi sağlar.

Çözümlerimiz:

- Otel ve Restoran

- Kargo

- Otomotiv

- Gıda ve el terminali

- Nielsen

- E-Ticaret

- Telekominikasyon

- VKN

- Banka

- e-Defter
ADRES
Büyükdere Cd. Raşit Rıza Sk. N:13
Hayati İş Merkezi Kat: 2  D: 206
Mecidiyeköy / İstanbul


TELEFON
0 (212) 213 40 64
0 (212) 213 59 60

0 (555) 893 58 03

E-M@il
info@cozumbilgi.com